Apple iPod Touch (32 GB, 1:a generationen)

Apple  iPod Touch (32 GB, 1:a generationen)
Vill du få information om det bästa erbjudandet på Apple iPod Touch? Då har du kommit till rätt ställe. Denna prisjämförelsesajt har prislistor på Apple iPod Touch från ledande butiker online. Du kan få fullständig produktinformation och de bästa erbjudanden på Apple iPod Touch just på denna prisjämförelsesajt. Vad kan Apple iPod To ... Visa mer
  • Minnesstorlek:32 GB
  • Generation:1:a generationen
  • Minnestyp:Integrerat
  • Vikt:120g

Tyvärr har vi inte möjlighet att visa ett resultat för den här produkten för närvarande. Var god försök senare.

  • 1 utdrag av användarrecensioner

    Användarrecensioner

    • 10 av 10
    • 8 januari 2011

    Jag köpte en Ipod touch direkt när de kom ut på marknaden, och nu efter några år så är den fortfarande lika intakt och älskvärd som när jag först köpte den. Ipoden känns som en otroligt personlig ägodel och jag skulle nog inte säga att hela mitt liv finns i den, men en stor del av mig.

  • 8.6 av 10
  • 5 utdrag av expertrecensioner

    Expertrecensioner

    • alaTest.se

      10 av 10

    Sammanfattning: alaTest har sammanställt och analyserat 12 505 tester av Apple iPod touch (1st Gen) från internationella tidskrifter och webbplatser.

    Slutsats: Det genomsnittliga betyget är 8.45/10. En jämförelse med 462 168 andra MP3 och mediaspelare ger produkten en alaScore av 97/100 (eller 9.7 av 10) = Utmärkt Kvalitet.

    • digitallife.se

      8 av 10

    Sammanfattning: Ipod Touch fortsätter att vara ohotad konung bland mediespelare. Den fjärde generationens Ipod Touch bjuder dock inte på några stora överraskningar.

    Fördelar: Kan nästan allt

    Nackdelar: Kostar en del

    • m3

      9 av 10

    Sammanfattning: Test: Apple jobbar på med Ipod Touch, och den senaste versionen bjuder på en hel del nyheter. Till exempel en tokgrym bildskärm och möjligheten till videosamtal över wifi med nya Face Time.

    Slutsats: Tunnare, skönare och bättre. Med inbyggd hd-kamera och grym bildkvalitet är det svårt att inte gilla nya Ipod Touch, och trots det något höga priset måste vi ända hylla den här produkten rejält.

    Fördelar: Bildskärmen ; Nya hd-kameran ; Förbättrad batteritid

    Nackdelar: Knappast något

    • datormagazin.se

      0 av 10

    Sammanfattning: Nano får beröm för att vara den mest äventyrliga Ipoduppdateringen av årets Applespelare. Men Touch hamnar på en god andraplats.

    Slutsats: Rekommenderas till: Dig som inte vill ha en Iphone, men gärna en fullfjädrad mediespelare med ett lättanvänt OS och en strålande skärm.

    Fördelar: Härligt skärm och trevlig formfaktor

    Nackdelar: Kameran är undermålig. Högt pris

    • bildochljud.se

      9 av 10

    Sammanfattning: iPod Touch – Vanebildande närkontakt

Tekniska detaljer

General

  • Märke Apple
  • Typ av spelare Multimediaspelare
  • Generation 1:a generationen

Display

  • Skärmstorlek 3,5 tum
  • Skärmupplösning 480 x 320
  •  

Memory / Storage

  • Minnesstorlek 32 GB
  • Minnestyp Integrerat

Digital Player (Recorder)

  • Ljudformat AAC, AIFF, Apple Lossless, MPEG-...
  • Bild / Andra format JPEG, BMP
  • Inspelningskälla Röstinspelning

Radio

  • Radio Utan Radio

Headphones

  • Med Hörlurar In-ear Hörlurar

Additional Features

  • Fjärrkontroll Utan Fjärrkontroll
  • Varierade egenskaper Pekskärm, Wi Fi 802.11b/g
  • Kan uppdatera Firmware Ja

Connections

  • Datoranslutning USB 2.0
  •  
  •  

Battery

  • Strömkälla Lithium Ion
  • Batteritid 22 timmar

Operating System

  • Operationssystem Microsoft Windows XP, Microsoft...
  •  

Andra

  • Kategori Mp3-spelare
  • Vikt 120g
  • Vikt utan Batteri 124,2g
  • Mått och vikt / Höjd 11 cm
  • Mått och vikt / Bredd 6,2 cm
  • Mått och vikt / Djup 0,8 cm