
Erbjudanden uppdateras den: 2026-06-09. Från våra annonsörer ★ Betygen genereras från flera källor, inklusive data som tillhandahålls av handlaren och offentligt tillgänglig information.
Hellermann Tyton 170-01015 kabelhylsa är en robust, självåtdragande kabelhylsa i svart som erbjuder pålitligt skydd för kablage och sladdar.
Denna kabelhylsa är tillverkad av slitstark polyetentereftalat (PET), ett material känt för sin mekaniska styrka och goda åldringsbeständighet, vilket gör produkten lämpad för både industrimiljöer och vardagliga installationer.
Med en diameter på 2,5 cm (25 mm) passar hylsan smidigt runt gruppkablar eller större ledningsbundter och ger ett prydligt och säkert avslut som förenklar kabelhantering.
Hellermann Tyton 170-01015 är självåtdragande, vilket betyder att installationen går snabbt och att hylsan automatiskt sluter sig runt kablaget för ökat skydd och minskad risk för att kablar ska glida isär.
Produkten är svart till färgen, vilket ger ett diskret och professionellt utseende i såväl synliga som dolda installationer, och den uppfyller certifieringarna HF och RoHS för säkerhet och miljöanpassning.
Denna kabelhylsa passar utmärkt för användning i applikationer som elinstallationer i fordon, telekominfrastruktur, industrimaskiner och kabelskåp, där ett robust, snabbt monterbart och profilglädjande resultat krävs.
Som nyckelfördelar erbjuder Hellermann Tyton 170-01015 enkel installation, hållbart PET-material och kompatibilitet med standardkrav för säkerhet och miljö.
Sammanfattningsvis är Hellermann Tyton 170-01015 Cable Sleeve - Self-tightening, 25mm, Black ett pålitligt val för dem som söker ett kraftigt, lättinstallerat och certifierat kabelskydd för professionella och privatbruk.
På grund av tekniska begränsningar kan Kelkoo inte garantera fullständig noggrannhet eller fullständighet av information från butikerna. I händelse av skillnader mellan informationen på Kelkoo-webbplatsen och på butikens webbplats, har den senare företräde. Priserna som visas inkluderar alla avgifter. - Learn more