
Erbjudanden uppdateras den: 2026-06-12. Från våra annonsörer ★ Betygen genereras från flera källor, inklusive data som tillhandahålls av handlaren och offentligt tillgänglig information.
Diamant 058-068 black är en elegant damsko för dansentusiaster som söker klassisk design och komfort i svart; modellen passar vuxna och är speciellt utformad för dansbruk.
Denna Diamant 058-068 black är tillverkad i mjuk mocka (suede) både i ovandel och yttersula, vilket ger en behaglig känsla mot foten och ett kontrollerat glid på dansgolvet. Färgsättningen är monokromatisk i svart, vilket gör skon diskret och lätt att matcha med olika dansoutfits.
Innersulan och foder i mikrofiber ger extra komfort och andningsförmåga, vilket är viktigt för långa repetitionspass eller föreställningar. Passformen är anpassad för vuxna kvinnor och storleken som anges är EU 36 2/3, vilket underlättar valet för den som vet sin europeiska storlek.
Den mjuka mockasulan (suede) fungerar utmärkt för standard- och latindans där ett balanserat grepp och smidiga rotationer behövs. Ovandelen i mocka följer fotens konturer och ger stabilitet samtidigt som den behåller ett klassiskt utseende.
Diamant 058-068 black lämpar sig väl för träningspass i dansskola, social danskvällar och tävlingar där både komfort och estetik spelar roll. Tack vare neutrala svarta tonen passar skon både till vardagsträning och mer formella dansuppträdanden.
Sammanfattningsvis kombinerar Diamant 058-068 black stilren design med funktionella materialval: mocka i ovandel och sula samt mikrofiberfoder för ökad komfort, allt anpassat för vuxna kvinnor som vill ha en pålitlig danssko.
På grund av tekniska begränsningar kan Kelkoo inte garantera fullständig noggrannhet eller fullständighet av information från butikerna. I händelse av skillnader mellan informationen på Kelkoo-webbplatsen och på butikens webbplats, har den senare företräde. Priserna som visas inkluderar alla avgifter. - Learn more