
Erbjudanden uppdateras den: 2026-07-25. Från våra annonsörer ★ Betygen genereras från flera källor, inklusive data som tillhandahålls av handlaren och offentligt tillgänglig information.
Regatta Samaris III Low vandringsskor svart — en tålig och mångsidig låg vandringssko för män, framtagen för fritidsvandringar och utomhusaktiviteter.
Regatta Samaris III Low i svart har en låg skaftdesign som ger ökad rörlighet på lättare stigar och i stadsmiljö. Materialvalet främjar andningsförmåga och komfort vid längre användning.
Med Isotex vattentät membran skyddar skon effektivt mot regn och fukt samtidigt som den tillåter ventilation, så att fötterna hålls torra utan att bli instängda. Vindskyddet bidrar till ökad komfort under blåsiga dagar.
Den dämpade sulan förbättrar stötupptagningen och ger en mjukare gångkänsla, vilket är värdefullt vid promenader på varierande underlag. Den ventilerande EVA-innersulan ger extra stöd och dämpning för foten.
Regatta Samaris III Low kombinerar andningsförmåga, vattentäthet och vindmotstånd vilket gör den lämplig för skiftande väderförhållanden. Den låga profilen gör skon lätt och smidig utan att kompromissa med stabiliteten på lättare terränger.
Användningsområden: passar utmärkt för fritidsvandringar, skogspromenader, weekendresor och vardagsbruk när du behöver ett vattentätt och bekvämt alternativ.
Den svarta Regatta Samaris III Low är lätt att matcha med utomhuskläder och sportiga outfits, vilket gör den till ett praktiskt val för den som söker bekväma och vädertåliga vandringsskor.
Vi samlar produkter, priser och butiker på ett ställe för att hjälpa dig att hitta det du behöver, jämföra erbjudanden och spara pengar.
På grund av tekniska begränsningar kan Kelkoo inte garantera fullständig noggrannhet eller fullständighet av information från butikerna. I händelse av skillnader mellan informationen på Kelkoo-webbplatsen och på butikens webbplats, har den senare företräde. Priserna som visas inkluderar alla avgifter. - Learn more