
Erbjudanden uppdateras den: 2026-06-10. Från våra annonsörer ★ Betygen genereras från flera källor, inklusive data som tillhandahålls av handlaren och offentligt tillgänglig information.
Chicco 00011045000000 Plyschdjur - Kameleont är en mjuk och inbjudande plyschkameleont i blå färg som är säker för både spädbarn och vuxna och passar från 0 månader.
Denna Chicco-plyschkameleont är tillverkad av polyester, vilket ger en behaglig känsla och bra hållbarhet vid normal inomhusanvändning. Med måtten 210 mm hög, 270 mm bred och 90 mm djup är den lätt att ta med och passar både i vagnen och i barnets säng.
Produkten är avsedd för både pojkar och flickor och rekommenderas från födseln, vilket gör den till ett utmärkt första mjukisdjur. Den lätta vikten på 50 g gör den enkel för små händer att greppa och bära.
En praktisk egenskap är att leksaken är tvättbar vid upp till 30 °C, vilket förenklar rengöring och underhåll. Produkten är CE-certifierad och tillverkad i Kina, vilket säkerställer att den uppfyller relevanta säkerhetsstandarder.
Chicco-kameleonten är inte interaktiv, vilket ofta uppskattas av föräldrar som föredrar tysta, enkla leksaker utan elektronik. Den är främst avsedd för inomhusbruk och fungerar väl som mysig följeslagare eller dekoration i barnrummet.
Den passar både som present vid nyfödda och som en vardaglig trygghetsfilt för små barn. Även vuxna samlare kan uppskatta dess enkla och charmiga design.
De främsta försäljningspunkterna är dess lämplighet från 0 år, lättskötta material och praktiska storlek för vardagligt bruk. Förpackningsmåtten (240 × 50 × 210 mm, paketvikt 105 g) gör den enkel att lagra och skicka.
På grund av tekniska begränsningar kan Kelkoo inte garantera fullständig noggrannhet eller fullständighet av information från butikerna. I händelse av skillnader mellan informationen på Kelkoo-webbplatsen och på butikens webbplats, har den senare företräde. Priserna som visas inkluderar alla avgifter. - Learn more